Click on Business Card to See a Larger Card

NCABL -  2002 Schedule & Scores

Game Team Score Team Score  

Wednesday May 8 - 7:15 pm

 
1 Sturgeon Rustlers 4 Barrhead Orioles 20  
2 Westlock Red Lions 11 Sturgeon Paladins 10  
3 Edmonton North Stars 1 Waskatenau Chiefs 5  
4 Legal Indians 7 Athabasca Ravens 2  
5 Barrhead Yankees 1 Edmonton Warriors 6  
 

Sunday May 12 DH - 1:30 pm & 4:00 pm

 
6/7 Waskatenau Chiefs 3/2 Barrhead Orioles 7/0  
8/9 Legal Indians 15/0 Sturgeon Paladins 8/16  
10/11 Edmonton Warriors 18/17 Sturgeon Rustlers 5/5  
12/13 Barrhead Yankees 4/2 Westlock Red Lions 6/12  
14/15 Athabasca Ravens 5/3 Edmonton North Stars 14/6  
 

Wednesday May 15 - 7:15 pm

 
16 Barrhead Orioles 4 Westlock Red Lions 5  
17 Edmonton North Stars 6 Sturgeon Rustlers 7  
18 Sturgeon Paladins 11 Athabasca Ravens 1  
19 Waskatenau Chiefs 11 Barrhead Yankees 11  
20 Legal Indians 5 Edmonton Warriors 6  
 

Wednesday May 22 - 7:15 pm

 
21 Barrhead Orioles 12 Edmonton Warriors 8  
23 Athabasca Ravens 4 Waskatenau Chiefs 14  
24 Edmonton North Stars 10 Sturgeon Paladins 13  
25 Westlock Red Lions 21 Sturgeon Rustlers 7  
 

Sunday May 26 DH - 1:30 & 4:00 pm

 
26/27 Barrhead Orioles 9/9 Athabasca Ravens 1/3  
28/29 Edmonton North Stars 0/6 Barrhead Yankees 21/10  
30/31 Westlock Red Lions 12/6 Edmonton Warriors 3/3  
32/33 Sturgeon Rustlers 2/5 Legal Indians 9/11  
34/35 Sturgeon Paladins 10/14 Waskatenau Chiefs 4/2  
 

Wednesday May 29 - 7:15 pm

 
36 Sturgeon Paladins 14 Barrhead Orioles 8  
37 Waskatenau Chiefs 5 Sturgeon Rustlers 6  
38 Legal Indians 0 Westlock Red Lions 7  
39 Edmonton Warriors 12 Edmonton North Stars 5  
40 Barrhead Yankees 8 Athabasca Ravens 6  
 

Wednesday June 5 - 7:15 pm

 
41 Barrhead Orioles 3 Edmonton North Stars 1  
42 Westlock Red Lions 12 Athabasca Ravens 2  
43 Sturgeon Rustlers 2 Barrhead Yankees 3  
44 Edmonton Warriors 0 Sturgeon Paladins 12  
45 Waskatenau Chiefs 6 Legal Indians 14  
 

Friday, Saturday, Sunday June 7, 8, 9
Westlock Harvey J Doherty Memorial Tournament

 
 

Wednesday June 12 - 7:15 pm

 
46 Athabasca Ravens 4 Edmonton Warriors 14  
47 Edmonton North Stars 2 Legal Indians 10  
48 Westlock Red Lions 9 Waskatenau Chiefs 1  
49 Sturgeon Rustlers 0 Sturgeon Paladins 7 Forfeit
 

Friday June 14 - 7:15 pm

 
50 Barrhead Orioles 12 Barrhead Yankees 11  
 

Friday, Saturday, Sunday-June 14-16
Waskatenau Starchuk/Semeniuk Memorial Tournament

 
 

Wednesday June 19 - 7:15 pm

 
51 Edmonton Warriors 1 Barrhead Orioles 6  
52 Barrhead Yankees 7 Legal Indians 8  
53 Waskatenau Chiefs 1 Athabasca Ravens 2  
54 Sturgeon Paladins 21 Edmonton North Stars 6  
55 Sturgeon Rustlers 5 Westlock Red Lions 6  
 

Friday June 21 - 7:15 pm

 
56 Barrhead Yankees 4 Barrhead Orioles 0  

Sunday June 23 - 1:30 pm

 
22 Legal Indians 2 Barrhead Yankees 3  
 

Wednesday June 26 - 7:15 pm

 
57 Legal Indians 0 Barrhead Orioles 5  
58 Waskatenau Chiefs 7 Edmonton Warriors 10  
59 Barrhead Yankees 10 Sturgeon Paladins 16  
61 Edmonton North Stars 1 Westlock Red Lions 13  
 

Tuesday July 2 - 7:15 pm

 
62 Westlock Red Lions 21 Barrhead Orioles 7  
63 Athabasca Ravens 4 Sturgeon Paladins 10  
64 Barrhead Yankees 12 Waskatenau Chiefs 3  
65 Edmonton Warriors 3 Legal Indians 14  
 

Wednesday July 3 - 7:15 pm

 
66 Sturgeon Rustlers 8 Edmonton North Stars 0  
 

Thursday July 4 - 7:15 pm

 
67 Barrhead Orioles 16 Sturgeon Rustlers 1  
68 Sturgeon Paladins 3 Westlock Red Lions 8  
69 Waskatenau Chiefs 5 Edmonton North Stars 4  
70 Athabasca Ravens 11 Legal Indians 21  
71 Edmonton Warriors 3 Barrhead Yankees 9  
 

Saturday, Sunday July 6 & 7
Athabasca Ravens Invitational Tournament

 
 

Tuesday July 9 - 7:15 pm

 
72 Edmonton North Stars 4 Barrhead Orioles 10  
73 Athabasca Ravens 0 Westlock Red Lions 3  
 

Wednesday July 10 - 7:15 pm

 
74 Barrhead Yankees 15 Sturgeon Rustlers 7  
75 Sturgeon Paladins 2 Edmonton Warriors 4  
76 Legal Indians 7 Waskatenau Chiefs 0 Appeal
 

Saturday, Sunday July 13-14
Bon Accord Sturgeon Paladins Invitational

 
 

Tuesday July 16 - 7:15 pm

 
77 Edmonton Warriors 7 Waskatenau Chiefs 0 Appeal
78 Sturgeon Paladins 0 Barrhead Yankees 18  
 

Wednesday July 17 - 7:15 pm

 
79 Barrhead Orioles 1 Legal Indians 0  
80 Sturgeon Rustlers 0 Athabasca Ravens 7 Forfeit
81 Westlock Red Lions 14 Edmonton North Stars 2  
 

Saturday, Sunday July 20-21
Baseball Alberta Senior AA Interzones

 
 

Tuesday July 23 - 7:15 pm

 
82 Westlock Red Lions 7 Legal Indians 4  
83 Sturgeon Rustlers 0 Waskatenau Chiefs 7 Forfeit
 

Wednesday July 24 - 7:15 pm

 
84 Barrhead Orioles 12 Sturgeon Paladins 4  
85 Edmonton North Stars 5 Edmonton Warriors 5  
86 Athabasca Ravens 0 Barrhead Yankees 11  

Thursday July 25 - 7:15 pm

 
60 Athabasca Ravens 5 Sturgeon Rustlers 8  

Saturday, Sunday July 27-28
Legal Fete au Village

 
 

Wednesday July 31 Legal NCABL All-Star - 6:45pm

 
 

Saturday, Sunday, Monday August 3, 4, 5
Baseball Alberta Senior AA Finals

 
 

Tuesday August 6 - 7:00 pm

 
87 Edmonton Warriors 11 Athabasca Ravens 4  
 

Wednesday August 7 - 7:00 pm

 
88 Legal Indians 5 Edmonton North Stars 3  
89 Waskatenau Chiefs 0 Westlock Red Lions 4  
90 Sturgeon Paladins 4 Sturgeon Rustlers 5  


Saturday, Sunday August 10&11
Barrhead - John Jackson Memorial Tournament

August 30, 31, September 1
Westlock
NCABL Championship Series