Click on Business Card to See a Larger Card

NCABL - 2009 Schedule & Scores

April 30, 2010

Day/Date/Game # Visitor Score Home Score Extra
Innings
Sunday, May 10 - 2:00 pm
Game 1 Westlock Red Lions 5 Mayerthorpe Mets 7  
Game 2 Legal Indians 4 Camrose Axemen 0  
Game 3 Edmonton Blackhawks 3 Sturgeon Paladins 7  
Game 4 Parkland White Sox 4 Edmonton Athletics 0  
Wednesday, May 13 - 7:15 pm
Game 5 Westlock Red Lions 8 Edmonton Athletics 0  
Game 6 Edmonton Warriors 9 Legal Indians 10  
Game 7 Parkland White Sox 0 Mayerthorpe Mets 4  
Thursday, May 14 - 7:15 pm
Game 8 Sturgeon Paladins 11 Camrose Axemen 6  
Wednesday, May 20 - 7:15 pm
Game 10 Mayerthorpe Mets 4 Edmonton Warriors 0  
Thursday, May 21 - 7:15 pm
Game 11 Edmonton Athletics 7 Edmonton Blackhawks 8 *
Sunday, May 24 - 1:30 (DH)
Game 12 Camrose Axemen 3 Mayerthorpe Mets 11  
Game 13 Camrose Axemen 3 Mayerthorpe Mets 11  
Game 14 Sturgeon Paladins 0 Westlock Red Lions 1  
Game 15 Sturgeon Paladins 2 Westlock Red Lions 15  
Game 16 Edmonton Athletics 1 Legal Indians 10  
Game 17 Edmonton Athletics 2 Legal Indians 4  
Tuesday, May 26 - 7:15 pm
Game 9 Camrose Axemen 2 Parkland White Sox 3  
Wednesday, May 27 - 7:15 pm
Game 18 Parkland White Sox 2 Westlock Red Lions 3 *
Game 19 Sturgeon Paladins 0 Edmonton Warriors 8  
Thursday, May 28 - 7:15 pm
Game 20  Mayerthorpe Mets 7 Edmonton Athletics 3 ***
Game 21  Edmonton Blackhawks 1 Legal Indians 2  

Friday/Saturday/Sunday, May 29-31 -  Axemen Invitational Tournament - Camrose

Tuesday, June 2 - 7:15 pm
Game 22 Edmonton Athletics 0 Sturgeon Paladins 2  
Game 23 Edmonton Blackhawks 10 Camrose Axemen 5  
Game 24 Legal Indians 2 Parkland White Sox 1  
Wednesday, June 3 - 7:15 pm
Game 25 Westlock Red Lions 15 Edmonton Warriors 10  
Game 26 Legal Indians 6 Sturgeon Paladins 4  

Fri/Sat/Sun, June 5-7 - Harvey J. Doherty Memorial Tournament - Westlock

Tuesday, June 9 - 7:15 pm
Game 27 Edmonton Warriors 14 Camrose Axemen 1  
Wednesday, June 10 - 7:15 pm
Game 28 Westlock Red Lions 3 Edmonton Blackhawks 7  
Game 29 Parkland White Sox 10 Sturgeon Paladins 4  

Fri/Sat/Sun, June 12-14 - Starchuk/Semeniuk Memorial Tournament - Waskatenau

Monday, June 15 - 7:15 pm
Game 30 Legal Indians 1 Parkland White Sox 3  
Wednesday, June 17 - 7:15 pm
Game 31 Legal Indians 6 Westlock Red Lions 2  
Game 32 Edmonton Blackhawks 4 Mayerthorpe Mets 6  
Thursday, June 18 - 7:15 pm
Game 33 Camrose Axemen 2 Edmonton Athletics 9  
Game 34 Edmonton Warriors 6 Parkland White Sox 6 **
Tuesday, June 23 - 7:15 pm
Game 35 Parkland White Sox 1 Edmonton Blackhawks 2  
Wednesday, June 24 - 7:15 pm
Game 36 Edmonton Warriors 5 Edmonton Athletics 7  
Game 37 Sturgeon Paladins 6 Legal Indians 9  
Sunday, June 28 - 1:30 pm (DH)
Game 38 Westlock Red Lions 6 Camrose Axemen 2  
Game 39 Westlock Red Lions 6 Camrose Axemen 10  
Game 40 Mayerthorpe Mets 16 Sturgeon Paladins 5  
Game 41 Mayerthorpe Mets 6 Sturgeon Paladins 1  
Game 42 Edmonton Blackhawks 9 Edmonton Warriors 2  
Game 43 Edmonton Blackhawks 9 Edmonton Warriors 5  
Tuesday, June 30 - 7:15 pm
Game 44 Camrose Axemen 1 Legal Indians 2  
Game 45 Sturgeon Paladins 2 Edmonton Blackhawks 19  
Thursday, July 2 - 7:15 pm
Game 46 Mayerthorpe Mets 5 Westlock Red Lions 0  
Game 47 Edmonton Athletics 3 Parkland White Sox 10  

Saturday/Sunday, July 4-5 - Warriors/Athletics Invitational Tournament - Spartan

Tuesday, July 7 - 7:15 pm
Game 48 Legal Indians PP Edmonton Warriors PP  
Game 49 Mayerthorpe Mets PP Parkland White Sox PP  
Wednesday, July 8 - 7:15 pm
Game 49 Mayerthorpe Mets PP Parkland White Sox PP  
Game 50 Edmonton Athletics PP Westlock Red Lions PP  
Game 51 Camrose Axemen PP Sturgeon Paladins PP  
Thursday, July 9 - 7:15 pm
Game 52 Edmonton Athletics PP Edmonton Warriors PP  
Game 53 Legal Indians PP Mayerthorpe Mets PP  
Monday, July 13  7:15 pm
Game 50 Edmonton Athletics 6 Westlock Red Lions 5 *
Game 51 Camrose Axemen 4 Sturgeon Paladins 3  
Tuesday, July 14  7:15 pm
Game 54 Edmonton Blackhawks 1 Westlock Red Lions 4  
Game 55 Camrose Axemen 5 Edmonton Warriors 3 ****
Game 56 Sturgeon Paladins 3 Parkland White Sox 4  
Thursday, July 16 - 7:15 pm
Game 57 Parkland White Sox 2 Camrose Axemen 1  
Game 58 Edmonton Warriors 2 Mayerthorpe Mets 3  
Game 59 Edmonton Blackhawks 13 Edmonton Athletics 1  
Sunday, July 19 - 1:30 pm
Game 48 Legal Indians 6 Edmonton Warriors 3  
Monday, July 20 - 7:15 pm
Game 53 Legal Indians 5 Mayerthorpe Mets 4 *

Tuesday, July 21 - 6:45 pm - NCABL All-Star Game - Spruce Grove

Division 2 - 2 vs. Division 1 - 0
Wednesday, July 22 - 7:15 pm
Game 49 Mayerthorpe Mets 4 Parkland White Sox 5  
Game 52 Edmonton Athletics 3 Edmonton Warriors 5  
Thursday, July 23 - 7:15 pm
Game 60 Parkland White Sox 1 Edmonton Blackhawks 2  

Friday/Saturday/Sunday, July 24-26 - Fete au Village Invitational Tournament - Legal

Tuesday, July 28: - 7:15 pm
Game 61 Westlock Red Lions 2 Parkland White Sox 4  
Game 62 Edmonton Warriors 2 Sturgeon Paladins 5  
Game 63 Legal Indians 4 Edmonton Blackhawks 3  
Wednesday, July 29 - 7:15 pm
Game 64 Edmonton Athletics 0 Mayerthorpe Mets 9  
Game 65 Camrose Axemen 4 Edmonton Blackhawks 15  
Thursday, July 30 - 7:15 pm
Game 66 Edmonton Warriors 9 Westlock Red Lions 1  
Game 67 Sturgeon Paladins 3 Edmonton Athletics 9  
Game 68 Mayerthorpe Mets 5 Legal Indians 0  
Tuesday, August 4 - 7:00 pm
Game 69 Edmonton Athletics 6 Camrose Axemen 1  
Game 70 Parkland White Sox 8 Edmonton Warriors 7  
Wednesday, August 5: - 7:00 pm
Game 71 Westlock Red Lions 2 Legal Indians 3  
Game 72 Mayerthorpe Mets 3 Edmonton Blackhawks 5  

Saturday/Sunday, August 8-9 - Mets Invitational Tournament: Mayerthorpe

Saturday/Sunday, August 15-16 - NCABL Semi-Final Series: Keller Field/Westlock

Saturday/Sunday, August 22-23 - NCABL Championship Series: Keller Field/Westlock

   

















































 

* denote extra innings